• NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE!

• Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Przypominamy, że w naszej szkole i przedszkolu wciąż trwa zbiórka nakrętek, baterii alkalicznych, grosików, kasztanówmakulatury.

Pamiętajcie, że liczy się każdy gest, by pomóc naszej dzielnej pszczółce Mai w walce o zdrowie.

Liczymy na Wasze dobre serduszka i wsparcie dla Majeczki, bo „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” – więc dzielmy się dobrocią i pomagajmy!

• KONKURS – SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

• W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2021” nasza szkoła uczestniczy w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY. POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE.

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę / przedszkole wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony - po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych - mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Jakie korzyści ma z tego szkoła / przedszkole?

*Każda szkoła lub przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.

*Każda szkoła lub przedszkole za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych w kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

*Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę czy przedszkole.

Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata

od własnego biurka i otoczenia.

Jeśli masz w domu stary, nieużywany i niepotrzebny już telefon komórkowy, to przekaż go na zbiórkę – jako piękny gest wsparcia dzieci z Afryki i Azji oraz wyraz postawy ekologicznej.

Używane telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie takie jak np. kadm i ołów. Wyrzucony telefon komórkowy może zatruć znaczne ilości wody i gleby.

Zbiórka trwać będzie do 19 listopada 2021-telefony można przynosić do p. Ani Czepiżak.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

• GROSIKI ZBIERAMY – DLA MAI POMAGAMY!!!

• Kochani Rodzice, Przedszkolaki, Uczniowie i Pracownicy naszej szkoły,

od poniedziałku 20 września 2021 roku dołączamy do akcji zbierania grosików dla malutkiej Mai Tomczak ze Zbąszynia „Rzeka grosza dla Mai”, chcąc w ten sposób wspomóc Majeczkę i Jej Rodziców w walce z tą okropną chorobą, jaką jest SMA – rdzeniowy zanik mięśni (więcej informacji na: Maja Tomczak - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl )

Akcja trwać będzie do 31 stycznia 2022 roku.

We wszystkich klasach będzie stał specjalny słoik, do którego będzie można wrzucać monety – liczy się każdy grosz!!!Twoje dobre serce może zmienić wiele!

Grosz dla Ciebie to niewiele,

zostań Majki przyjacielem!”

• Zebranie z Rodzicami

• Drodzy Rodzice,
            zebrania odbędą się w czwartek (23.09.21r.) o następujących godzinach:

16:30 - kl. V i III
            16:45 - kl. IV i I
            17:00 - kl. VIII i II
            17:15 - kl. VII

16:30 - Przedszkole "Motylki" oraz "O"

Serdecznie zapraszamy!

• Rajd rowerowy

• 9 września 2021r. do naszej szkoły z wizytą przybył oficer prasowy aspirant Marcin Ruciński. Przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w klasach starszych zwrócił uwagę na problem cyberprzemocy. Dodatkowo uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w konkursie na temat przepisów ruchu drogowego, organizowanym przez komendę policji w Świebodzinie.

11 września odbył się rajd rowerowy, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami – p. Moniką Drozdowską oraz p. Karoliną Mrozowicz. Rozpoczęcie rajdu miało miejsce w Szczańcu, skąd ruszyliśmy w kierunku Myszęcina. Tam czekało na nas koło fortuny, gdzie każdy uczestnik rajdu miał możliwość zakręcenia kołem i wygrania losu. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Szczańca, jednak po drodze trzeba było pokonać tor przeszkód. Na miejscu czekał nas słodki poczęstunek oraz pokaz pierwszej pomocy, po którym ruszyliśmy do Ojerzyc. Tam uczniowie mogli odebrać nagrody z losów oraz nagrody wygrane w konkursie na temat przepisów ruchu drogowego. Laureaci konkursu:

I miejsce – Radosław Kuster kl. 8

II miejsce – Eryk Wieczorek kl. 8

III miejsce – Wiktor Kinnek kl. 8

Zwyziężcom serdecznie gratulujemy!!!

• Informacja o szczepieniach

• Drodzy Rodzice!!!

Pod linkami wskazanymi poniżej znajdziecie Państwo wszystkie informacje związane ze szczepieniami uczniów.

Każdy decyduje samodzielnie.