• Dzień Niepodległości

• 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Tłem uroczystości była udekorowana w barwy narodowe świetlica szkolna. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego. Z pomocą p. Moniki Drozdowskiej uczniowie zaprezentowali krótką lekcję historii oraz przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej oraz możliwość pielęgnowania polskich tradycji. Również młodsze dzieci z przedszkola postanowiły uczcić Święto Odzyskania Niepodległości i zakończyły apel piosenką.

• Śniadanie daje moc

• Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, pomaga w koncentrowaniu się na lekcjach i…. dodaje apetytu na dodatkowe aktywności umysłowe :) Dlatego w tym roku, nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji ŚNIADANIE DAJE MOC!

• SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

• W piątkowe przedpołudnie 05 listopada 2021 r. uczniowie klas V, VII i VIII wraz z opiekunami udali się do Zboru w Sulechowie i mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Kochając Różę” w wykonaniu aktorów Teatru Artenes z Wrocławia. Przedstawienie oparto na tekście Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę” – szkolnej lekturze i pięknej opowiastce dla dzieci i dorosłych. W sztuce ukazano, że wrażliwość i potrzeba miłości oraz przyjaźni jest obecna wśród młodych, niezmiennie również w XXI wieku. Nasz wyjazd był doskonałą okazją do podniesienia u uczniów kompetencji kulturowych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze przez udział w spektaklach oraz przygotowaniem do świadomego uczestnictwa w kulturze.

• Pasowanie

• Pasowanie to jeden z najważniejszych momentów życia małego dziecka, które od tego czasu staje się prawdziwym przedszkolakiem. Podczas uroczystości starsze dzieci z grupy ,,Pszczółki" powitały występem artystycznym w przedszkolu swoich młodszych kolegów z grupy ,,Motylki''. Aby stać się pełnoprawnym przedszkolakiem maluszki zaprezentowały swój występ artystyczny. Dzieci przyrzekały, że będą grzecznymi i dzielnymi zuchami, dlatego Pani Dyrektor pasowała ich czarodziejską kredką. Dzieci otrzymały birety, dyplomy oraz upominki. Dziękujemy Rodzicom, którzy na koniec uroczystości zorganizowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

• Pasowanie

• 29 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Smardzewie. Pani dyrektor Danuta Helińska pasowała każde dziecko wielkim, kolorowym ołówkiem. Uczniowie dostali dyplomy, nagrody oraz drobne upominki przygotowane przez uczniów klasy ósmej oraz ich wychowawczynię panią Monikę Drozdowską. Po uroczystości pierwszaki wraz z rodzicami , swoją wychowawczynią panią Dominiką Dynowską oraz panią dyrektor udali się do swojej klasy na pysznego torta klasowego i świętowali swój dzień

• Czytanie na przerwie

• 28 października nasza szkoła wzięła udział w II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. W tym dniu została wyznaczona specjalna strefa czytania, w której uczniowie mogli spędzić przerwę czytając swoją ulubiona książkę. Jako że pogoda dopisała i towarzyszyła nam aura złotej polskiej jesieni, uczniowie postanowili przenieść swoją chwilę relaksu na boisko szkolne ! Zeszłoroczny rekord wyniósł 158 809 czytających osób. W naszej szkole podczas przerwy, swoje ulubione książki czytało 80 uczniów oraz 10 pracowników administracji i grona pedagogicznego, co łącznie daje 90 osób czytających ! Mamy nadzieję, że swoją obecnością dołożymy cegiełkę i pobijemy rekord z zeszłego roku #przerwanaczytanie

• Wybory do MRGS

• 24 października w naszej szkole odbyły się wybory do MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY SZCZANIEC. Wcześniej, czterech kandydatów, którymi byli: Babirecki Aleksander, Kołacz Wojtek, Skrzypczak Mateusz oraz Wojtyna Paweł przygotowali swoje plakaty wyborcze, w których zachęcali do oddania głosu na swoją kandydaturę. Uczniowie mogli głosować na trzech kandydatów, którzy przejdą do MRGS. Walka była zacięta i w wyniku głosowania, w środę, 27 października, po podliczeniu głosów, opiekun MRGS p. Monika Drozdowska ogłosiła wyniki:

*Babirecki Aleksander – 39 głosów

*Skrzypczak Mateusz – 39 głosów

*Wojtyna Paweł – 35 głosów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy godnego reprezentowania naszej szkoły!