• Rozdanie nagród

• W piątek, w czasie lekcji uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w szkolnym holu aby podsumować miniony już Tydzień Zdrowia.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie i udział w organizowanych wydarzeniach, wręczyła również dyplomy i nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w organizowanych konkursach.

Nagrodzono także uczniów biorących udział w konkursie „Jestem książką, przeczytaj mnie”organizowanym przez szkolną bibliotekę w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim uczniom!

• Gra o Konstytucję

• W tym roku uczciliśmy święta majowe w nieco inny sposób, ale jakże atrakcyjny i angażujący wszystkich uczniów. Na terenie wokół szkoły, zostały ukryte koperty z pytaniami dotyczącymi wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 4-8, podzieleni na grupy, mieli za zadanie odszukać pytania i udzielić odpowiedzi w specjalnie przygotowanej krzyżówce.

Grę terenową rozpoczęliśmy odczytaniem listu od króla Stanisława Augusta i ruszyliśmy na poszukiwania. Dzięki tej aktywnej lekcji odkryliśmy kulisy uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie polskiej konstytucji. Jednocześnie połączyliśmy naukę z zabawą, kształcąc umiejętność czytania ze zrozumieniem, współpracy i grywalizacji. Była to doskonała okazja by upamiętnić historyczne wydarzenia z XVIII wieku, tworzące naszą tożsamość i współczesny patriotyzm.

Gratulujemy uczniom zaangażowania oraz właściwej postawy i dziękujemy za świetną zabawę.

Uwieńczeniem obchodów majowych świąt było wspólne zdjęcie całej naszej społeczności szkolnej w biało - czerwonych barwach.

Zwycięzcy "Gry o Konstytucję":

klasa IV - Anna J., Lena L., Antoni S.

klasa V - Jagoda B., Kuba K., Bartek M.

klasa VI - Arek B., Dawid F., Karol M., Miłosz M.

klasa VIII - Zosia G., Patryk B., Wojtek K.

• Święta majowe w przedszkolu

• Maj we Święta obfituje

więc kalendarz się raduje

Bo ma kartki kolorowe

na czerwono zabarwione

Pierwszy maja – Święto Pracy więc świętują dzień rodacy w Europie całej znany Narodowym jest nazwany.

Drugi maja – Flagi Święto więc powiewam rozciągniętą Flagą biało – czerwoną przez siebie zrobioną.

W dniu trzeciego, też majowa Konstytucja uchwalona. Od tej pory prawa znamy Obowiązków przestrzegamy.

• Tydzień Zdrowia - piątek

• W piątek zakończył się Tydzień Zdrowia zorganizowany pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczańcu.

Minione wydarzenia miały zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia i zachęcić naszych uczniów do podejmowania działań na rzecz jego poprawy.

Na zakończenie tygodnia przedszkolaki wzięły udział w Biegu po zdrowie. Nasze przedszkolaki pokonały z uśmiechem na buzi całą trasę biegu dopingowane i motywowane przez swoje Panie.

Na zakończenie biegu dzieci otrzymały medale, które z dumą prezentowały.

Zwycięzcami z grupy Pszczółek byli: Marcelina Gdeczyk i Natan Lisowski.

Z grupy Rybek: Barbara Bil i Nikodem Matyla.

Wielkie brawa dla wszystkich dzielnych przedszkolaków!

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w teście Coopera, czyli w 12-minutowym biegu ciągłym. Zwycięzcą tego biegu jest osoba, która pokona najdłuższy dystans w 12 minut.

I tak wyłoniono najlepszego chłopaka i dziewczynę z każdej klasy.

Klasa 8: Wojciech Kołacz i Martyna Rakowska

Klasa 6: Stanisław Niewiadomski i Julia Brzozowska

Klasa 5: Jakub Kołacz i Jagoda Bociańska

Klasa 4: Adam Kożuch i Lena Lisowska

Wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy!

Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie, którzy zwyciężyli w ostatnich dniach w organizowanych konkursach, zostaną nagrodzeni w czwartek 04.05, a fundatorem nagród jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której serdecznie dziękujemy za objęcie patronatem organizowanych w tym tygodniu wydarzeń w naszej szkole.

• Tydzień Zdrowia - czwartek

• Dzień czwarty tygodnia zdrowia za nami

Dziś było smacznie, zdrowo i kolorowo

Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki przygotowywali od rana smaczne i zdrowe przekąski: sałatki owocowe i warzywne, kolorowe kanapki, tortille, szaszłyki owocowe, koreczki i pyszne lemoniady!

W czasie przerw wszyscy mogli się częstować i próbować przygotowanych smakołyków.

Warzywa i owoce mają nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i powinny wchodzić w skład codziennej diety. Tą akcją chcieliśmy o tym przypomnieć naszym uczniom.

Na 4 lekcji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Biegu po zdrowie, rywalizowali o tytuł najlepszego biegacza i biegaczki. Z każdej klasy wyłoniono zwycięzców.

Klasa I - Oliwia Gabruk i Antoni Wojtek

Klasa II - Pola Jaworska i Tobiasz Matyla

Klasa III - Ola Lodwich i Szymon Okowiński

Gratulujemy ukończenia biegu wszystkim biorącym udział uczniom!