• #NaPomocUkrainie

• W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami, jakie dotknęły Ukrainę, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Smardzewie włącza się do akcji pomocowej organizowanej przez nasz zaprzyjaźniony Wołyński Klub Motocyklowy.

Prosimy pracowników szkoły, rodziców naszych uczniów oraz wszystkich znajomych i nieznajomych o wsparcie zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy:

- środki opatrunkowe

- leki przeciwbólowe (te dostarczone tylko przez osoby dorosłe)

- sucha żywność z długim terminem ważności,

- środki czystości,

- środki higieny osobistej,

- mleko w proszku,

- słodycze,

- pampersy,

- bielizna,

- koce,

- pościel.

Wyżej wymienione rzeczy, w oryginalnych opakowaniach, prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego (osoba koordynująca zbiórkę - p. Anna Czepiżak, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy "Z sercem na dłoni"). Zebrane dary, które trafią do potrzebujących, przekażemy na ręce Stowarzyszenia - organizatorów zbiórki.

• REKRUTACJA

• Drodzy Rodzice !

Informujemy, że od dnia 21.02.2022 roku rozpoczynamy rekrutację do przedszkola na nowy rok szkolny 2022/2023.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w

przedszkolu lub ze strony internetowej szkoły i złożyć do dnia 31.03.2022r.

Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają

deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2022/2023.

• WALENTYNKOWY KONKURS BIBLIOTECZNY

• Zaprojektuj kartkę walentynkową – stwórz w dowolnym graficznym programie komputerowym lub własnoręcznie tradycyjną walentynkę i prześlij ją do piątku (18.02.2022 r.) na adres :

biblio.smar.sp@gmail.com lub dostarcz ją do biblioteki szkolnej :)

• WALENTYNKOWE CIEKAWOSTKI

• 1. Pierwsza kartka walentynkowa została prawdopodobnie wysłania przez księcia Orleanu w 1415r. Dlaczego? Uwięziony w londyńskim Tower pragnął wyznać swojej żonie jak bardzo ją kocha.

2. 14 lutego wysyłanych jest około miliarda kartek na całym świecie.

3. Najdroższa walentynka na świecie kosztowała 250 000 dolarów! Była to kartka z prawdziwego złota, dodatkowo wysadzana szmaragdami i diamentami.

4. Najczęściej symbolem Święta Zakochanych jest serce, amor z łukiem i strzałami oraz czerwona róża. Czemu akurat czerwone róże daje się ukochanej? Czerwona róża była ulubionym kwiatem Wenus – bogini miłości. Drugim powodem jest to, że czerwony kolor oznacza silne romantyczne uczucia. Natomiast amor, łuk i strzały kojarzone są z miłością.

5. W USA w walentynki, sprzedaje się prawie 200 milionów róż.

7. Najpopularniejsze podarunki w walentynki to przede wszystkim: kwiaty, kartki i czekoladki.

8. Pierwsze pudełko czekoladek przygotowanych specjalnie z okazji walentynek stworzył Richard Cadbury w drugiej połowie XIX wieku.

9. Pewien Brytyjczyk doszedł do wniosku, że stworzy takie pudełko czekoladek, którego ukochana nie zapomni do końca życia. Tak właśnie powstało w 2008r. największe pudełko z czekoladkami. Ważyło ono 1690 kg i zawierało ponad 220 tysięcy czekoladek.

10. W Polsce walentynki obchodzone są od lat 90. XX wieku.

Zajrzyjcie do prezentacji, w której znajdziecie informacje na temat św. Walentego i historii walentynek, a także wykonać kilka interaktywnych ćwiczeń z miłością w tle:

- walentynkowa wykreślanka, miłosne memory, walentynkowe puzzle

(klikajcie w ruchome elementy)

• POETYCKIE WALENTYNKI W BIBLIOTECE

• 14 lutego mogą świętować wszyscy, nie tylko zakochani.

Jest to święto tych, którzy lubią, kochają, są życzliwi i mają otwarte, przyjazne serce.

Życzymy Wam dużo miłości - każdego dnia, nie tylko od święta :)