• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne konkurs piosenka LKA 2022

• Jest to konkurs o randze wojewódzkiej, przeznaczony dla dzieci podzielonych na grupy wiekowe:

I gr. roczniki 2013-2016,

II gr. roczniki 2010-2012,

III gr. roczniki 2007-2009,

IV gr. roczniki 2006-2001.

Eliminacje Gminne odbędą się w Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu dnia 28.04.2022r o godz.16:00. Zgłoszeń należy dokonać do 24.03.2022 r.. Szczegółowe informacje na stronie www.ckib.com.pl oraz pod nr telefonu: 516649986. Zapraszamy do udziału.

Link do formularza zgłoszeniowego:

• Dzień Kobiet

• Dzień kobiet to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z przedszkola składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, upominków i kwiatów...

Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień.

Wszystkie dziewczynki i panie dziękują chłopcom za piękne życzenia

• Świebodzin w oczach dziecka

• Po raz dwudziesty szósty Muzeum Regionalne w Świebodzinie wraz ze Szkołą Podstawową nr 7 zorganizowało konkurs plastyczny pod nazwą " Świebodzin w oczach dziecka" . W tegorocznej edycji brali udział uczniowie z 16 szkół podstawowych i ośrodków edukacyjnych powiatu Świebodzińskiego. Nasza szkoła dołaczyła do tego grona i chętni uczniowie naszej szkoły również przygotowali swoje prace . Jak w poprzednim roku tak i teraz osiągneliśmy mały sukces. Miło nam poinformować iż uczennica klasy I - Aleksandra Bock otrzymała wyróżnienie.

Dnia 3 marca 2022r. w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie odbył się uroczysty wernisaż z wręczeniem nagród laureatom. Nagrodzone i wyróżnione prace będą eksponowane w Muzeum na wystawie pokonkursowej.

• Konkurs recytatorski

• ALEKSANDRA BOCK Z KLASY I ORAZ MAGDALENA DUDEK Z KLASY V LAUREATKAMI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „LUBUSKIE KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE”

Uczennice, Ola z kl. I, Lena z kl. II i Magda z kl. V dzielnie reprezentowały naszą szkołę podczas gminnych eliminacji recytatorskich, które odbyły się 03 marca 2022 r. w Centrum Kultury i Biblioteki w Szczańcu.

Cele konkursu to:

- promocja sztuki recytacji, twórczości poetyckiej,

- podnoszenie umiejętności recytatorskich,

- integracja i wymiana doświadczeń między pedagogami i instruktorami,

- rozbudzenie zainteresowań literackich i aktorskich uczestników oraz ich rozwój intelektualny.

Decyzją jury, do kolejnego etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowało się troje recytatorów, a wśród nich właśnie Aleksandra Bock i Magdalena Dudek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i wrażliwości na poezję, a naszym laureatkom życzymy powodzenia podczas dalszych wystąpień, tym razem w Zbąszynku, już 16 marca 2022 r.